Motomed Reck Viva 2 - Pro nohy a ruce dětský

44 990 Kč
40 169,64 Kč bez DPH
Repasovaný produkt

Motomed Reck Viva 2 Gracile je určen dětem různého věku a je konstruován tak, že je možné cvičit z různě širokých vozíčků a sedaček. Cvičení může probíhat aktivně i pasivně.

ks
Dostupnost:
Na dotaz
Kód zboží:
1707
Záruka:
6 měsíců
Motomedy - Trénink rukou i nohou
Obecné - Pojezdová kolečka
Obecné - Výškově nastavitelný

Dětský model od společnosti RECK medical devices je jediným přístrojem pro motorickou pohybovou terapii, který splňuje speciální potřeby dětí. MOTOmed má úzkou vzdálenost pedálů 12 cm, což umožňuje dětem a dospělým s malou výškou cvičit ve fyziologické kloubní poloze. Tím se může předejít nepřirozenému namáhání kyčelních a kolenních kloubů. Výškově nastavitelné podnožky na nohy lze přizpůsobit délce nohou pro ideální polohu vsedě.

Motomed je vybaven několika bezpečnostními funkcemi, jako jsou SpasmControl a MovementProtector. Tímto způsobem je umožněna bezpečná každodenní pohybová terapie i při fyzických omezeních.

Účinná pohybová terapie pro děti se speciálními potřebami

Kromě trenažéru nohou je k dispozici jako kombinované zařízení pro trénink nohou a rukou/horní části těla. Motomed pro ruce/horní část těla lze otočit dovnitř a vyklopit z tréninkové plochy. Trénink paží/horní části těla specificky posiluje paže, horní část těla, ramena a pomocné dýchací svalstvo.


Součást výbavy

  • MOTOmed program pro uvolnění pohybu
  • regulace otáček od 0 do 60 ot/min (pasivně)
  • síla motoru 1 až 15 Nm
  • nastavitelná doba cvičení 0 až 120 minut
  • pomoc při nastupování
  • plynulý rozjezd a zastavení 
  • autotest systému pro větší bezpečnost 
  • nastavitelné dva poloměry otáčení (7 cm, nebo 12,5 cm)
  • velká kolečka pro snadný přesun motomedu
  • tichý, plynulý a harmonický točivý pohyb Ochrana pohybu a program na uvolnění spasmů

Bezpečnostní program neustále kontroluje svalový tonus uživatele, detekuje spasmy a uvolňuje je na principu změny směru otáčení.

Cvičení servo a aktivní cvičení

Pacienti s minimální zbytkovou silou svalů mohou využít funkci servo (asistované cvičení) pro zvyšování síly. Brzdnou zátěž pak můžete jemně nastavovat ve 20 stupních v závislosti na síle uživatele.

Cvičení symetrie

Grafické a procentuální zobrazení symetrie cvičení pravé a levé nohy/paže. Procvičuje se tak síla, vytrvalost, koordinace a koncentrace.

Motivační program MOTOmax

Větší motivace a zábava při cvičení. Podporuje koncentraci, koordinaci a svalový výkon. Za úspěch jste odměněni radostnými skoky a vítěznými body.

Přednastavené cvičební programy

Podle klinických obrazů je přednastaveno 13 léčebných cvičebních programů. Programy mohou být individuálně přizpůsobeny nebo může být vytvořen zcela nový program

Detailní informace o tréninku v reálném čase

Jednoduché a přehledné zobrazení základních údajů tréninku. Uživatel tak má přehled o cvičení a může jeho účinek optimalizovat a zlepšovat.

Vyhodnocení cvičení 

Až 30 posledních cvičení je uloženo do paměti. Vyhodnocení se generuje po ukončení cvičení a tím je možno sledovat pokroky.

Nastavení polohy těla při cvičení na motomedu

Pokud jste se rozhodli, že potřebujete ke cvičení na motomedu zaškolit, rádi vám cvičení představíme ať už u nás na pobočkách, nebo u vás doma.

Pamatujte však na to, že náš personál vám motomed nastaví jak budete potřebovat, ale nastavení podle vlastních potřeb vám fyzioterapeuta nenahradí.

Proto doporučujeme, abyste nastavení také probrali se specialistou.


Výška 100-110 cm / šířka 45 cm / délka 60 cm / váha 33 kg / maximální hmotnost uživatele 90 kg


Obrázky jsou pouze orientační a nemusí v detailech odpovídat skutečnosti.

Ke stažení 1

Navod manual viva reck 2.pdf 110.99 KB