Invira pomáhá

Společnost Invira s.r.o. se zabývá prodejem, pronájmem a výrobou zdravotních kompenzačních pomůcek. Díky dlouholetého působení v oboru se náš tým seznámil s řadou dobrých lidí, kterým chtěl pomoci a také pomohl. Rádi bychom touto cestou pomohli i dalším lidem, kteří pomoc naší firmy potřebují a kterým můžeme vylepšit cestu životem s nadějí lepších zítřků. Ozvěte se nám se svým příběhem a pusťte nás do svých problémů. Můžeme Vám pomoci.


Ostravská charita získala zvedák pacientů pro školení svého personálu

V krásné budově hospicového centra Charity Ostrava jsme měli možnost zprostředkovat předání daru v podobě zvedáku pacientů. Ten poslouží tamnímu personálu k tomu, aby se na něm mohl naučit jak správně přesouvat pacienta z lůžka na křeslo, ze země na vozík a podobně. Zvedák je nedílnou součástí v péči o nemohoucí a my jsme moc rádi, že jsme pomohli rozšířit povědomí o tak užitečné pomůcce.

Ostravská charita získala zvedák pacientů pro školení svého personálu

Nemocnice v Indii dostala nový ultrazvuk

Invira se spolupodílela na pořízení ultrazvuku do nemocnice ST IGNATIUS HEALTH AND EDUCATION TRUST ve státě Karnátaka v Indii. Společnými silami se podařilo pořídit ultrazvukové zařízení v hodnotě 800 000 Kč.
Jsme rádi, že jsme mohli pomoci i na takovou vzdálenost.

Nemocnice v Indii dostala nový ultrazvuk

Dar putoval přes celou republiku, aby mohl pomáhat v kladenském hospici

Oslovil nás pan Petr Hroník (na fotografii s ředitelkou hospice paní Řepovou, kde dar předává), který je členem Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského. Posláním řádu jsou mimo jiné aktivity charitativní a humanitární. Potřeboval pro Hospic Svaté Hedviky získat vozík a nám dělá velkou radost, že jsme mohli pomoci právě my darem mechanického vozíku, který rozšíří inventář hospice k zápůjčkám pro své klienty. Moc rádi jsme pomohli a budeme se těšit opět na další spolupráci.

Dar putoval přes celou republiku, aby mohl pomáhat v kladenském hospici

Podpora parahokeje

Tato událost byla jedinečnou příležitostí, jak spojit dvě skvělé organizace s cílem podpořit sportovce s postižením a zlepšit jejich životy. Spojení Invira.cz, která se specializuje na poskytování kompenzačních pomůcek a Parahockey.cz, která se zaměřuje na parahokej, vytvořilo alianci, která nám přinesla mnoho radosti a naděje.

Během této spolupráce jsme se snažili předat zprávu o důležitosti inkluzivního sportu a podpořit parahokej jako způsob rehabilitace a zábavy. Bylo neskutečné sledovat, jak lidé s odlišnými schopnostmi dokáží spolupracovat a hrát se společným cílem.

Podpora parahokeje

Motomed pro nemocné nožky Míši

Poskytli jsme motomed za zlomek pořizovací ceny nového motomedu. Podpořili jsme tak Míšu a její ohromnou životní sílu. Přejeme hodně nacvičených hodin na motomedu Viva Reck II.

Motomed pro nemocné nožky Míši

CESTA ZA SNEM POMOHLA DAVIDU TROJKOVI

V pondělí 9. 8. 2021 se handicapovaný David Trojek dočkal nového invalidního vozíku a to díky Nadačnímu fondu MY a Inviře – zdravotní technika.

Už druhým rokem se Metrostav Handy cyklo maratonu účastnil i závodní cyklo team MY jsme Ostrava. V rámci Cesty za snem bylo jeho cílem ujet 2222 km za 111 hodin a podpořit tak svého patrona Davida Trojka, což se povedlo.

CESTA ZA SNEM POMOHLA DAVIDU TROJKOVI

Zkoušky canisterapie ARIS,z.s. a vzdělávání MPSV 30 účastníků ze Zlínského a MSK kraje

Zapůjčili jsme vozíček na zkoušky canisterapie a vzdělávací činnosti ministerstva práce a sociálních věcí ze Zlínského a Mmoravskoslezského kraje. Jsme rádi a děkujeme paní Honové, že nás oslovila a můžeme se jistou měrou pravidelně podílet na této věci.

Zkoušky canisterapie ARIS,z.s.  a vzdělávání MPSV 30 účastníků ze Zlínského a MSK kraje

SMART GOSPEL A VOZÍK PRO SEBÍKA

Stejně jako v předchozích letech, jsme se i letos zúčastnili dobročinného koncertu SMArt Gospel, který se již od roku 2012 věnuje pomoci dětem se spinální muskulární atrofií. Tentokrát jsme věnovali invalidní vozík čtyřletému Sebastiánu Borovjakovi, jehož onemocnění spočívá v postupném ochabování svalů a poruchou spánku v podobě syndromu spánkové apnoe. Kvůli špatné finanční situaci si rodina vhodný vozík nemohla dovolit a malý Sebík tak musel přebývat v dětském centru Čtyřlístek. Doufáme, že se Sebík brzy vrátí domů a bude tak moci opět žít se svou rodinou.

SMART GOSPEL A VOZÍK PRO SEBÍKA

MOTOMED THERA VITAL PRO PAVLA

Dne 25. 1. 2019 jsme se zúčastnili plesu pořádaného Rotary klubem Ostrava, který se věnuje nadační činnosti a pomoci tam, kde je to potřeba. Současně jsme v rámci této akce darovali motomed Thera Vital mladému Pavlovi.

Do sedmnácti let byl Pavel naprosto zdravý, bezproblémový a veselý kluk. Jedné noci v létě roku 2017 se však vzbudil s nesnesitelnou bolestí hlavy a následně upadl do bezvědomí. Diagnóza zněla spontánní, těžké a život bezprostředně ohrožující krvácení do mozku s nutností okamžité operace. Po operaci byl Pavel měsíc v umělém spánku, aby lékaři zvýšili šanci na přežití. Po prvotním boji, kdy byl Pavel zcela nehybný, dokonce hrozilo, že se svým otcem a sestrou, z důvodu tíživé rodinné situace, přijdou i o svůj domov. Ten se ale díky organizátorům projektu Domov pro Pavla a Kontu Bariéry podařilo zachránit.

Pavel je mentálně zdráv, avšak i dnes je stále plně ochrnutý na levou stranu těla. Upoután na invalidní vozík absolvuje nikdy nekončící řetězec rehabilitací, který jsme mu alespoň částečně ulehčili darováním motomedu Thera Vital.

MOTOMED THERA VITAL PRO PAVLA

SMART GOSPEL A INVIRA

Benefiční gospelový koncert 2018 ve prospěch dětí se spinální muskulární atrofií v podání Family Gospel Ostrava, Keep Smiling Gospel a Patrika Kee. Pod názvem SMArt Gospel se skrývá řada koncertů, které ve stejný den a stejnou hodinu, pouze s rozdílným programem, probíhají ve čtyřech velkých městech České republiky – Praze, Plzni, Ostravě a Brně. Pořádají je místní gospelové sbory. Výtěžek všech čtyř koncertů putuje na pomoc dětem se spinální muskulární atrofii (SMA).

SMART GOSPEL A INVIRA

CENTRUM NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČE DĚTÍ SE ZDRAVOTNÍM HENDIKEPEM

Darovali jsme vertikalizační stůl společně s Rotary club Ostrava City, panu Bohumilu Svobodovi pro Centrum náhradní rodinné péče dětí se zdravotním hendikepem. Jsme rádi, že se taková mocná spolupráce podařila a že vertikalizační stůl bude sloužit dětem a umožní jim alespoň na malou chvíli stát a procvičit tak kardiovaskulární systém. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další spolupráci.

CENTRUM NÁHRADNÍ RODINNÉ PÉČE DĚTÍ SE ZDRAVOTNÍM HENDIKEPEM

ADVENT PLNÝ KŘÍDLENÍ

Již třináctý ročník benefiční akce Advent plný křídlení představující místní neziskové organizace probíhala v multifunkční aule GONG v Dolních Vítkovicích. Návštěvníci se mohli těšit na prodejní stánky s výrobky a občerstvením. Dále veřejnou dražbu předmětů, koncert Patrika Kee a spoustu dalšího. Letos nás navštívilo téměř 2000 návštěvníků. Děkujeme, že jsme se mohli zapojit i my do spolupráce ve prospěch místních neziskových organizací.

ADVENT PLNÝ KŘÍDLENÍ

VOZÍK PRO TONÍKA K NAROZENINÁM

Dne 18.3. 2018 byl panu Antonínovi předán nový mechanický invalidní vozík. Vozík u nás zakoupil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Jsme rádi, že jsme se na tomto projektu mohli podílet a pomoci dalšímu z Vás. Vozík jsme sestavili tak, aby splňoval potřeby Toníka a usnadnil mu tak jeho každodenní činnosti. Pro Toníka byl vozík velkým překvapením a zároveň splněným snem.
Děkujeme panu hejtmanovi a také paní Marcele Rotter a Nadačnímu fondu Phoenix, že jsme mohli společně pomoci.

VOZÍK PRO TONÍKA K NAROZENINÁM

PŘEDÁNÍ ELEKTRICKÉHO VOZÍKU OTTO BOCK

Dne 28. 5. 2018 u nás hejtman Moravskoslezského kraje, Ivo Vondrák, zakoupil elektrický invalidní vozík pro DOZP ve Vrbně pod Pradědem. Vzhledem k místnímu terénu, který je velice strmý, není pohyb na mechanických invalidních vozících vůbec jednoduchý. Proto jsme vozík sestavili tak, aby splňoval všechny požadavky nutné k překonání bariér pohybu v místě pobytu klientů DOZP.
Celý projekt probíhal pod záštitou nadačního fondu Phoenix a paní Marcely Rotter. Děkujeme, že jsme mohli být součástí týmu, který pomohl.

PŘEDÁNÍ ELEKTRICKÉHO VOZÍKU OTTO BOCK

JEZDÍM JINAK

Dne 22.9.2017 jsme byli přítomni u Trojhalí u obchodního centra Forum Nová Karolina na akci Jezdím jinak. Akce je zaměřena na všechny příznivce alternativní dopravy všech věkových kategorií. Příchozí si mohli vyzkoušet jízdu elektromobilem, vidět ukázku koloběžek Kostka a elektrokol s možností projížďky, představení nových druhů cyklodopravy jako je jednokolka a mnohé další.

JEZDÍM JINAK

MOTOMED PRO PÉŤU

Milá INVIRO,

moc Ti děkujeme za motomed, který jsi věnovala našemu synu Petrovi. Těší nás, že Ti není lhostejný osud lidí s těžkým postižením včetně našeho Petříka, který má Duchennovu svalovou dystrofii a zvýšenou lomivost kostí. Doufáme, že se mu cvičením na motomedu zlepší svalová síla a co nejdéle si ji také zachová. Nemohli jsme uvěřit informaci od Markéty Vlčkové z Kolpingovy rodiny Smečno, že je v Ostravě firma, která chce věnovat Petříkovi tento drahý přístroj. Třešničkou na dortu bylo, když jsme obdrželi Tvé pozvání na 3. Benefiční ples Rotary Clubu Ostrava City do nejlepšího hotelu v Ostravě, kde jsme si měli tento dar převzít v podobě dárkového šeku. Všechno znělo tak neuvěřitelně… Motomed máme doma, takže to nebyl jen krásný sen, ale nádherná realita.
Tví jednatelé, kteří nám motomed předali, jsou úžasní lidé s velkým srdcem. Můžeš být na ně pyšná!
Ještě jednou velké díky za vše!

Ludmila a Martin Holinkovi

MOTOMED PRO PÉŤU

ADVENT PLNÝ KŘÍDLENÍ 2017

Advent plný křídlení je projekt, jehož úkolem je zapojit do spolupráce ve prospěch místních neziskových organizací dobrovolníky, školy i významné osobnosti a zároveň informovat veřejnost o možnostech, jak se začlenit a pomoci. Benefičního festivalu dobročinnosti, dopoledních workshopů i slavnostního večera, určeného na podporu a propagaci místních neziskových organizací, se účastní tradičně okolo 2000 návštěvníků a aktivně zapojují desítky místních neziskových organizací s cílovou skupinou přes 87 000 klientů. Děkujeme, že jsme mohli být jeho součástí a těšíme se na další rok.

ADVENT PLNÝ KŘÍDLENÍ 2017

TROFEO NIKÉ JESENÍKY

Díky laskavé podpoře společnosti INVIRA s.r.o., v programu INVIRA POMÁHÁ, jsme předali parádní invalidní vozík 52 letému Kájovi, klientovi chráněného bydlení SAGAPO BRUNTÁL. Děkuji všem, co přispěli této dobré této věci a předávám Vám poděkování a krystalicky čistou radost člověka, který naši pomoc velmi potřeboval.
PS: Na podzim jdeme s Kájou na vycházku, jste srdečně zváni..!“, s úctou, Ing. Marcela Rotter, předsedkyně správní rady Nadačního fondu PHOENIX.

TROFEO NIKÉ JESENÍKY

100 LET SLAVÍ PAN MUDR. BLOKŠA

Požehnaný věk 100 let dnes oslavil pan doktor Blokša. Uznávaný internista, specialista na léčbu tuberkulózy, diabetolog a kardiolog v nemocnici v Bohumíně. Za svůj život pomohl tisícům pacientů, ale dnes jsme se mu rozhodli pomoci my darováním skútru. Přejeme, ať mu skútr od nás jezdí jak má a ať je "frajer silnic" jak má popsáno na reflexní vestě. Vše nejlepší a především pevné zdraví přeje tým Invira!

100 LET SLAVÍ PAN MUDR. BLOKŠA

RAINBOW RUN OSTRAVA 2016

I my tam byli! Na letošním ročníku Rainbow run v Ostravě jsme se prostřednictvím našeho projektu "Invira pomáhá" podíleli na pořízení nového vozíčku pro malého Patrika Dostála. Děkujeme organizátorům za jejich báječnou práci a velká srdce, která mají.

RAINBOW RUN OSTRAVA 2016

MOTOMED PRO DANA

Chtěl bych touto cestou moc poděkovat společnosti INVIRA za poskytnutý dar pro našeho syna Daniela a Kolpingově rodině Smečno – projekt SMA za zprostředkování. Daniel trpí progresivní svalovou dystrofií Duchenne. Nemoc postihuje všechny svaly a Daniel je již plně odkázán na pomoc druhých. Rád by podal ruku, obejmul lidi, které má rád. Ale prostě to nejde. Svaly mu to nedovolí. Proto nás velice potěšil, ba přímo zaskočil, telefon od Markéty Vlčkové z Kolpingovy rodiny Smečno - projekt SMA s tím, že nám společnost INVIRA věnuje pomůcku dle našeho výběru. Nejprve jsme sice vybíraly toaletní vak, ale po dohodě s panem Pokorným padla volba na MOTOMED. Volba to byla opravdu správná. Společnost INVIRA nám není neznámá. Již jsme od ní kupovaly pomocné elektrické pohony E-Fix. Jednání bylo vždy vstřícné. Oceňuji i snahu vyhovět všem našim náročným požadavkům s ohledem na Danielův zdravotní stav.
Předání daru proběhlo na benefičním koncertě SMArt Gospel v Ostravě. Tyto koncerty jsou každoročně organizovány na podporu dětí se Spinální Muskulární Atrofií a svalovými dystrofiemi. Jsem velice rád a poctěn, že předání proběhlo právě na této akci. Všichni účinkující byli báječní. Motomed již máme doma a Daniel šlape jako o závod. Vlivem nemoci mu ochabují svaly, špatně se prokrvují končetiny a nedostatkem pohybu vzniká osteoporóza. Tyto příznaky by měl Motomed zmírnit. Překvapilo mě i zpracování dárkového poukazu. V dnešní uspěchané době, kdy všechno vychrlí tiskárna za pár sekund, je poukaz z větší části vytvořen ručně. Velmi milé.
Závěrem tedy VELKÉ PODĚKOVÁNÍ.
Robert a Markéta Grussovi. Rodiče Daniela

MOTOMED PRO DANA

POSTEL PRO MALOU NATÁLKU

Moje vnučka Natálka trpí svalovou dystrofií, je často v nemocnici, protože má oslabenou imunitu. Naposled na tom byla tak špatně, že jí museli udělat tracheostomii. Od té doby je už pořád doma, nemůže už ani navštěvovat školu. Je velice šikovná, učí se doma.
Moc by jsme vám chtěli poděkovat za darování polohovací postýlky. Natálka je z ní velice nadšená, může nejenom ležet, ale i sedět pěkně s oporou. Nejvíc je nadšená, že si může ovládat postýlku sama.Natálce se v postýlce velice líbí, protože je i hezky zdobená.Její mamince také usnadní péči o ni.

Moc Vám děkuji.

Marie Hlůšková, babička

POSTEL PRO MALOU NATÁLKU

NOHAVICA A TANEČNÍ SOUBOR BÍLÁ HOLUBICE 2016

Jsme velice rádi, že jsme opět mohli pomoci, tentokrát sdružení Bílé holubice, které již od roku 2009 podporuje umělecké a sociální integrace občanů se zdravotním hendikepem. Občanskému sdružení Bílá holubice jsme zapůjčili vozíčky na jejich vystoupení s Jaromírem Nohavicou.

NOHAVICA A TANEČNÍ SOUBOR BÍLÁ HOLUBICE 2016

POLOHOVACÍ VOZÍK PRO PAVLÍKA

Chtěla bych touto cestou poděkovat, za pomoc, kterou nám poskytl formou daru a to polohovacího vozíku. Sama vychovávám dva postižené syny. Pavla DMO - kvadrospastická forma. Je 191 cm vysoký a váží 59 kg, je těžce postižený, ležící, nekomunikativní, inkontinentní. V běžném životě to znamená, že je zcela závislý na druhé osobě, práce s Pavlem je velmi náročná.
K ulehčení nám pomáhá invalidní, polohovatelný vozík, tento vozík je ovšem dost poruchový, protože je na něho kladen značný tlak vzhledem k Pavlíkově diagnóze - diskinetické křeče. Jednu dobu jsme dokonce neměli žádný vozík, neboť když dáme do opravny vozík, stává se nám, že nám nejsou schopni dát vhodný náhradní vozík. V té době jsme dostali doporučení na pana Viktora Pokorného, který nám velmi pomohl a podobný invalidní vozík se stejnými parametry, nám daroval. Za což mu ještě jednou moc děkuji, protože jsem v sociální situaci, kdy koupit vozík, si nemůžu dovolit.
Prunnerová Renata, matka

POLOHOVACÍ VOZÍK PRO PAVLÍKA

ANTIDEKUBITNÍ MATRACE PRO PANÍ EVU

Paní Eva Brázdová zasvětila celý svůj život pomoci druhým jako zdravotní sestra v Olomoucké nemocnici. Práce pro ní byla vším, neboť jak sama říká, pomáhat druhým a dokázat ostatním zpříjemnit těžké chvíle ve zdravotnickém lůžku je k nezaplacení. Nemoc ALS se z počátku projevovala zakopáváním, které se stávalo častějším a pokračovalo v nemožnost vstát ze židle. Proto byla paní Eva nucena začít používat francouzské hole a poté i invalidní vozík. Lékaři ji diagnostikovali Amyotrofickou laterální sklerózu. Zprvu se jí zhroutil celý svět, ale její milující manžel se synem jsou jí neskutečnou oporou.
Aby paní Eva mohla trávit čas se svoji rodinou, potřebuje antidekubitní matraci, jelikož se po dlouhých dnech, upoutaná na invalidní vozík, začínají objevovat proleženiny, které mohou být v kritickém stavu i smrtelné. Kvůli finanční situaci si ji ale nemohla dovolit. Proto se s žádostí o pomoc obrátila na nadační fond Drab foundation, který se společností Invira s.r.o umožnil poskytnutí této matrace.

„Moc ráda bych chtěla poděkovat nadačnímu fondu Drab foundation, který ve spolupráci se společností Invira s.r.o umožnil pořízení antidekubitní matrace. Dlouhodobé sezení mi začalo způsobovat proleženiny a tak antidekubitní matrace je pro mě neskutečným ulehčením v boji proti ALS. Matrace je vyrobena z mnohem kvalitnějšího a odolnějšího materiálu, než ta, kterou jsem měla na čtrnácti denní zapůjčení od jiné společnosti, takže se nemusím obávat nějakého defektu při manipulaci se mnou. Jsem neskutečně vděčná lidem, kteří obětují prostředky a svůj čas aby pomohli člověku v nouzi. Moje poděkování proto posílám do Prahy nadačnímu fondu Drab foundation za skvělé jednání, velmi přívětivé chování a také do Ostravy společnosti Invira s.r.o., která byla tak ochotna a poskytla antidekubitní matraci.
Jménem celé rodiny ještě jednou moc děkuji.
Eva Brázdová

ANTIDEKUBITNÍ MATRACE PRO PANÍ EVU

ŽIVOT BEZ BARIÉR

Velmi Vám děkujeme za zapůjčení mechanických vozíků. Využili jsme je pro školení asistentů odlehčovací služby RESPIT, konkrétně se jednalo o kurz S vozíkem snadno a bezpečně. Naši asistenti pracují s lidmi se zdravotním postižením, z nichž většina používá mechanický vozík jako kompenzační pomůcku.

Asistenti se seznámili s mechanickým vozíkem, řekli si, jak šetřit své tělo při manipulaci s ním, vyzkoušeli si jízdu po rovném i nerovném chodníku, do schodů či jak se bezpečně přechází cesta. Také přejížděli obrubníky, díry na cestách, nástupní ostrůvky u tramvajové zastávky a v neposlední řadě také tramvajové koleje. Asistentům školení pomohlo uvědomit si, jak se cítí uživatel na vozíku v různých situacích. Všichni se shodli v tom, že nejdůležitější je, aby se cítil bezpečně. Proto také bylo školení zaměřeno především na bezpečnost. Všechny situace si asistenti zkusili jak ze své pozice, tedy z pozice asistenta, tak z pozice uživatele. Mohli proto poskytnou zpětnou vazbu svému kamarádovi, který vozík řídil, a zároveň vyslechnout pocity a dojmy partnera, kterého vezli.

ŽIVOT BEZ BARIÉR

ADVENT PLNÝ ANDĚLŮ

V roce 2013 probíhal již VII. ročník benefiční akce Advent plný andělů představující místní neziskové organizace probíhala v multifunkční aule GONG v Dolních Vítkovicích.

ADVENT PLNÝ ANDĚLŮ

VOZÍČKY PRO MENTAL CAFÉ - COLOURS OF OSTRAVA

Mental Café je pojízdná kavárna s netradiční obsluhou z řad lidí s mentálním postižením. V roce 2013 se zúčastnili jednoho z největších festivalů, a to Colours of Ostrava. Rádi jsme jim proto zapůjčili naše invalidní vozíky.

VOZÍČKY PRO MENTAL CAFÉ - COLOURS OF OSTRAVA