Blog

Jak zvládnout péči o nepohyblivé rodiče

Jak zvládnout péči o nepohyblivé rodiče

Každý rodič se jednou dostane do seniorního věku, kdy se běžné činnosti stanou náročnějšími a mnohdy až téměř nesplnitelnými. Začne být méně pohyblivý a každodenní aktivity jako je úklid, vaření či běžná hygiena se pomaličku stávají obtížnými. Uvědomují si, že na všechno už nestačí a začnou vyhledávat pomoc u svých nejbližších, většinou rodinných příslušníků, kteří jim tak mohou oplatit roky láskyplné péče z dětství. Tato životní situace však může být dlouhodobě náročná jak na psychiku, tak na čas a finance. V našem článku vám poradíme, jak s úsměvem zvládnout péči o nepohyblivého rodiče. 

Žij, jakoby nebylo žádné zítra

Žij, jakoby nebylo žádné zítra

Říká Petra, která ale neměla jednoduchý start do života. Narodila se se syndromem kaudální regrese. Podstatnou část svého dětství a dospívání žila v pěstounské rodině, kde to nebylo vždy jednoduché. Ale i přes všechny tyto překážky a problémy je veselá, raduje se ze života a snaží se inspirovat ostatní. V letošním roce poznala své biologické rodiče. „Jsem moc ráda, že mám konečně opravdovou rodinu, mámu a tátu, kteří mě mají rádi takovou, jaká jsem,” popisuje Petra Kotková. 

Začněte zdravě dýchat

Začněte zdravě dýchat

Dostatečný příjem kyslíku je pro náš mozek, plíce a srdce velmi důležitý. Dýchací potíže se nejčastěji objevují ve vyšším věku, kdy bývá fyzická aktivita velmi často omezena. V každém věku se vám ale může stát, že se vám začne z nějakého důvodu hůře dýchat. Ať už v důsledku smogu, znečištěného prostředí nebo velké fyzické aktivity. Nejčastěji však bojujeme se zhoršeným dýcháním v období nachlazení, viróz, chřipek a dalších respiračních onemocnění. Se zvýšeným příjmem zdravého vzduchu zvýšíte svou celkovou imunitu a posílíte nervový systém. Což znamená méně nemocí a stresu a více zdraví a pohody.

V tomto článku se dozvíte několik tipů, jak zvýšit svou obranyschopnost a jak podpořit zdravé prostředí a dýchání. 

Rehabilitace hrou ve virtuální realitě

Rehabilitace hrou ve virtuální realitě

VR Vitalis rehabilitace ve virtuální realitě. Podle statistik je v České republice ročně 3 miliony lidí, kteří potřebují akutní rehabilitaci. V tomto (i tak vysokém) čísle nejsou započítáni lidé, kteří mají chronické problémy a rehabilitaci potřebují pravidelně. V průzkumu se vyjádřili, že na rehabilitaci čekají týdny až měsíce. Co to znamená, když člověk nejde na rehabilitaci v tu chvíli, kdy ji potřebuje? Může nastat více věcí. Samozřejmě zhoršení obtíží a ztížení života. A až po čase zjistí, že se problémy vracejí a zhoršují. Nebo na rehabilitaci za 2 měsíce dorazí, ale ta je delší či méně účinnější, než kdyby přišel a začal cvičit hned. A s virtuální rehabilitací může začít hned a zábavně.

Zpříjemněte si domácí péči o své blízké

Zpříjemněte si domácí péči o své blízké

Péčí o blízké se často snažíme splatit, že se o nás v mládí dobře starali. Počáteční nadšení, snaha a odhodlání nám pomáhá zvládnout nastalou situaci, i když třeba zpočátku nemáme moc zkušeností s domácí péčí. Přesto se může časem stát, že péče o blízkého bude o trochu náročnější než se zpočátku zdála. Přesně z toho důvodu jsme do článku sepsali několik rad a doporučení, které ulehčí život pečovateli i opečovávanému.

 

5 zdravotních pomůcek, které seniorovi ulehčí život

5 zdravotních pomůcek, které seniorovi ulehčí život

Podzim života s sebou přináší spoustu úžasných okamžiků, ale s rostoucím věkem se mohou začít objevovat i některé překážky na cestě ke spokojenému stáří. Postupně začne klesat tělesná zdatnost, a proto i některé běžné činnosti vám mohou začít dělat potíže. My vám ale poradíme, kterých 5 zdravotních pomůcek vám usnadní život. 

Člověk v životě prohraje až ve chvíli, kdy se vzdá

Člověk v životě prohraje až ve chvíli, kdy se vzdá

Přestože život na invalidním vozíku rozhodně není jednoduchý, usměvavá Iva z Olomouce je krásným příkladem, že i v sedě můžete žít na plno. Má různorodou práci ve Spolku Trend vozíčkářů, ve které je spokojená. Ve volném čase si s přáteli ráda vyrazí na výlet i za kulturou. Důležitou roli v jejím životě hraje také sport. V rozhovoru se rozpovídala o životě na vozíčku.

Užívejte si naplno bezpečnou chůzi, prodloužíte si život

Užívejte si naplno bezpečnou chůzi, prodloužíte si život

Pohyb je nesmírně důležitý v každém věku. Prokazatelně pomáhá k udržení fyzické kondice i duševního zdraví. Bez nadsázky dokáže prodloužit život o několik krásných let. Problém občas nastává, když začnete řešit, jakému sportu se můžete ve vyšším věku ještě bezpečně věnovat. Ruku na srdce. Basketbal i vzpírání už bude asi nad vaše síly, ale klidnou chůzi na čerstvém vzduchu určitě zvládnete.

Trápí vás potíže s dýcháním? Řešením je kyslíkový koncentrátor

Trápí vás potíže s dýcháním? Řešením je kyslíkový koncentrátor

Potíže s dýcháním jsou jedním z hlavních projevů covid-19, virového onemocnění, jehož rychlé šíření vyústilo na jaře 2020 v celosvětovou pandemii. I přes přetrvávající problémy jsou stabilizovaní pacienti často propouštěni do domácí léčby, protože kapacita nemocnic není nevyčerpatelná. Právě tehdy je vhodné přemýšlet o kyslíkové terapii.

Strana 1 ze 2
Cookies
Tento e-shop a partneři potřebují Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimo jiné mohli ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na políčko „Souhlasím“.