Blog

Konference Brno - Očekávaný vývoj zdravotnictví a zdravotní péče v ČR a ve světě

Konference Brno - Očekávaný vývoj zdravotnictví a zdravotní péče v ČR a ve světě

Včera jsme se účastnili v Brně konference v  kongresovém centru  hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre. Tématem 7. ročníku byl Očekávaný vývoj zdravotnictví a zdravotní péče v ČR a ve světě. Cílem konference je podpora rozvoje zdravotní péče a vzájemná výměna názorů a zkušeností představitelů nemocnic, zdravotnických zařízení, lázní, sanatorií, odborníků a společností podporujících rozvoj zdravotnických zařízení a zdravotní péče.  

Zajištění nezávislosti a pohodlí ve vašem každodenním životě

Zajištění nezávislosti a pohodlí ve vašem každodenním životě

Ve světě plném povinností a závazků je důležité najít rovnováhu mezi nezávislostí a pohodlím. V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak si zajistit nezávislost a pohodlí ve vašem každodenním životě. Zjistíte, jak tyto dvě hodnoty mohou spolu souviset a jak je můžete dosáhnout.

Jak správně nastavit výšku rukojetí čtyřkolového chodítka

Jak správně nastavit výšku rukojetí čtyřkolového chodítka

Čtyřkolová chodítka nebo také chodítka na kolečkách vám umožní chodit s jistotou a umožní vám sedět a odpočívat, když potřebujete a dále také k tomu, aby vás udržovaly aktivní. Mnoho lidí si neuvědomuje, jak je důležité zajistit, aby vaše chodítko bylo ve správné výšce pro vás. Nastavení výšky chodítka na kolečkách je důležité pro správné přizpůsobení, pohodlí a bezpečnost.

Pro zajištění nejlepší opory je třeba správně nastavit výšku rukojetí. Zde je několik kroků, jak určit správnou výšku pro vás.

Senioři a chůze

Senioři a chůze

Přínos pohybových aktivit v pokročilejším věku je nesporný. Pohyb vede k udržení fyzického i duševního zdraví, a to i z dlouhodobého hlediska. Jakým aktivitám se ale senior může bezpečně věnovat? Chůze je proto v tomto směru pohybem číslo jedna. Jak by měla chůze starších lidí vypadat, aby byla co nejpřínosnější a zároveň bezpečná?

Tlakoměry a měření tlaku

Tlakoměry a měření tlaku

Vysoký krevní tlak trápí v Česku více než 40 % osob starších 26 let. Pravidelným měřením a zaznamenáváním hodnot přitom můžeme poměrně snadno předcházet pozdějším komplikacím, které vysoký krevní tlak způsobuje. Jaké jsou možnosti měření, jak během samotného měření postupovat a jak číst naměřené hodnoty? Na to všechno se podíváme v následujícím článku.

Změny v dávkách a příspěvcích od ledna 2023

Změny v dávkách a příspěvcích od ledna 2023

Každoročně rostou nejen ceny energií, pohonných hmot nebo spotřebního zboží, ale i zdravotních a jiných speciálních pomůcek. Dobrou zprávou ovšem je, že se zároveň zvyšují i příspěvky na tyto pomůcky, a rozdíl v nákladech oproti loňskému roku by tak měl být minimální. Ke kterým změnám dojde od ledna 2023, které příspěvky porostou a o kolik? To vše jsme pro vás přehledně sepsali.

Tipy na vánoční dárky

Tipy na vánoční dárky

Mají vaši blízcí potíže s pohybem nebo jiná zdravotní omezení? Potěšte je na Vánoce pomůckami, které jim vnesou do života více komfortu, ale i pocit bezpečí a jistoty. Inspirujte se naším výběrem ze zdravotních pomůcek a zdravotnických potřeb, díky kterým budou obdarovaní samostatnější, a tak i celkově spokojenější. Nebo udělejte radost těm, kteří se věnují péči o druhé – díky drobným pomocníkům budou mít zdravotní stav svých blízkých mnohem lépe pod kontrolou a péče bude jednodušší.

Jak správně vybrat chodítko

Jak správně vybrat chodítko

Nevíte si rady s výběrem vhodného chodítka? Poradíme vám, na co se při jeho výběru zaměřit, jaké typy chodítek na trhu existují i pro koho je konkrétní typ vhodný.

Strana 1 ze 4