×
COVID OMEZENÍ
Vážení zákazníci, z důvodu současné situace nejsme schopni uspokojovat Vaše zakázky v obvyklých termínech // Pokud se chcete vyhnout čekání, objednávejte nové zboží // Osobní odběr zboží je možný pouze bezkontaktně // Preferiujeme bezkontaktní platby kartou nebo převodem // Z kapacitních důvodů je pravděpodobné delší dodání repasovaného zboží // Prosíme o shovívavost //

Blog

Nano úklidy: nebojte se říct si o pomoc s úklidem

Nano úklidy: nebojte se říct si o pomoc s úklidem

Víme, jak náročné je se k péči o člena rodiny ještě starat o běžný chod a úklid domácnosti. Chceme vám dopřát trochu více odpočinku a času, který strávíte se svými přáteli a rodinou. Čistý domov potřebujeme všichni, na věku, ani situaci nezáleží. Proto spolupracujeme s firmou Nano úklidy, která váš domov promění v útulné, čisté zázemí, kde se budete cítit dobře a dočerpáte potřebnou sílu. 

Máte starost o své seniory, nebo osoby s handicapem?  Máme pro Vás 4 postřehy, jak to řešit!

Máte starost o své seniory, nebo osoby s handicapem? Máme pro Vás 4 postřehy, jak to řešit!

Na trhu se objevila novinka eHelper, která se této problematiky týká, podívejme se spolu na možnosti jak se méně bát o naše blízké.

Někteří z nás mají své rodiče, kteří dosahují seniorského věku, nebo handicapovaného rodinného příslušníka, přítele atd. 

Neumíte se vyhnout strachu a obavám o jejich bezpečí, pomoc a zachovat vnitřní klid pro situace co se s nimi děje, když tam chvíli nejste. 

Počet seniorů bude neustále přibývat a různé domovy důchodců nebo jiné pobytové sociální služby jsou častokrát velmi obsazeny. Navíc člověk, který se o sebe umí ještě postarat z větší části sám a nepotřebuje asistenci třetí osoby, popřípadě potřebuje jen částečnou pomoc, kterou ještě zvládnete ve svém okolí zařídit se nikam stěhovat nechce a z praxe společně víme, že jejich přání je „co nejdéle bydlet ve svém přirozeném prostředí“. 

Co dělat v takových to situacích, kdy vy bydlíte ve vedlejším městě nebo obci, popřípadě Vám to nedovoluje zaměstnání či jiné okolnosti například udělat si hezký relaxační den a opustit na nějakou dobu pečovanou osobu atd. a přitom Vám zůstává neustále myšlenka, zda jsou Vaši nejbližší v pořádku. Existuje zde několik variant řešení, které nyní před vámi stojí.

5 tipů, jak si usnadnit život při péči o ležícího seniora

5 tipů, jak si usnadnit život při péči o ležícího seniora

Od mala se o nás starali, vychovávali nás a obětovali nám velkou část života. Naši milovaní rodiče. Co dělat, když se karta obrací a tato povinnost nyní dopadá na nás? Jako první nás samozřejmě napadne pečovat o rodiče doma. Jenže již při prvotním plánování zjistíme, že to není zas tak jednoduché, jak jsme si představovali. Objeví se první problémy jako například financování zdravotních pomůcek, které si pro domácí péči musíme zajistit. Také vyvstává otázka jak zajistit takřka neustálou péči. Tak, abychom byli vždy na blízku a mohli pomoci. Tento bod bývá pro většinu lidí zlomový, rodina zjistí, že takovou péči neumí poskytnout a řeší situaci domovem pro seniory nebo jiným ústavním zařízením.

Strana 1 ze 1