Blog

Tipy na vánoční dárky

Tipy na vánoční dárky

Mají vaši blízcí potíže s pohybem nebo jiná zdravotní omezení? Potěšte je na Vánoce pomůckami, které jim vnesou do života více komfortu, ale i pocit bezpečí a jistoty. Inspirujte se naším výběrem ze zdravotních pomůcek a zdravotnických potřeb, díky kterým budou obdarovaní samostatnější, a tak i celkově spokojenější. Nebo udělejte radost těm, kteří se věnují péči o druhé – díky drobným pomocníkům budou mít zdravotní stav svých blízkých mnohem lépe pod kontrolou a péče bude jednodušší.

Jak správně vybrat chodítko

Jak správně vybrat chodítko

Nevíte si rady s výběrem vhodného chodítka? Poradíme vám, na co se při jeho výběru zaměřit, jaké typy chodítek na trhu existují i pro koho je konkrétní typ vhodný.

Zdravotní matrace

Zdravotní matrace

Výběr správné matrace je důležitý pro všechny bez rozdílu věku i bez ohledu na čas, který na ní dotyčný stráví. Pro osoby, které jsou upoutané na lůžko jsou však nároky na vhodnou matraci přirozeně mnohem větší. Co je v takovém případě při výběru matrace nejdůležitější? Může matrace pacientům pomoci s rekonvalescencí? A z jakých možností můžeme vybírat? Na tyto a další otázky se zaměříme v našem článku.

Bolest kloubů – co ji má na svědomí?

Bolest kloubů – co ji má na svědomí?

Bolestivé klouby a kosti dokáží skutečně znepříjemnit život. Nejen, že umějí člověka připravit o oblíbené koníčky, ale mnohdy ho omezují i při běžných každodenních činnostech. A rozhodně se to netýká jen seniorů. Která kloubní onemocnění jsou nejčastější a jak je od sebe rozeznat? Jak jim účinně předcházet a jak jejich nepříjemné příznaky co nejvíce zmírnit? Na to vše se podíváme v aktuálním článku.

Jak pečovat o osoby upoutané na lůžko během horkého léta?

Jak pečovat o osoby upoutané na lůžko během horkého léta?

Teploty stoupají téměř ke čtyřicítce, sami úmorná horka jen stěží zvládáte, a o to víc se obáváte o zdraví svého blízkého, který je upoután na lůžko nebo má omezenou pohyblivost? Přinášíme vám několik tipů, které vám s péčí během horkých letních měsíců pomohou.

Jak zabavit seniory

Jak zabavit seniory

Mnohdy máme pocit, že bychom seniora částečně nebo úplně upoutaného na lůžko neměli obtěžovat, aby měl dostatek klidu na odpočinek. Opak je ale často pravdou. Jedině díky vhodnému a adekvátnímu rozptýlení jej doslova udržujeme při životě a zlepšujeme jeho fyzický i psychický stav. Najít tu správnou „zábavu“ může být ale někdy složitější. Jaké aktivity zařadit do denního programu, a jaké mohou seniorům a nemocným spíše přitížit? Na to se společně podíváme.

Sendvičová generace

Sendvičová generace

Co přesně označuje sendvičová generace, kdo do ní patří a na koho se můžete obrátit, pokud máte dotazy nebo potřebujete pomoci? Nejen to si prozradíme v aktuálním článku.

Příspěvky na zdravotní pomůcky

Příspěvky na zdravotní pomůcky

Pečujete o osobu, která pravidelně používá zdravotní pomůcky, nebo jste takovou osobou vy sami? Pořízení těchto pomůcek může mnohdy nabourat rodinný rozpočet, a to obzvlášť v době finanční nejistoty a rostoucích cen (ostatně i proto se lehce poškozeného nebo staršího zboží nezbavujeme, ale nabízíme vám ho s výraznými slevami). Je proto dobré vědět o možnostech příspěvků, na které máte ze zákona nárok a které vám mohou ušetřit až statisíce korun!

5 tipů pro zdravý a bezpečný pohyb seniorů

5 tipů pro zdravý a bezpečný pohyb seniorů

Pohyb je pro tělo nesmírně důležitý a ovlivňuje kvalitu vašeho fyzického, ale i psychického zdraví po celý život. I v seniorském věku je tedy velmi podstatné dopřát svému tělu pravidelné pohybové aktivity, které podporují dlouhodobou mobilitu a samostatnost a zpomalení různých degenerativních onemocnění. Pravidelným pohybem můžete získat lepší sebedůvěru, uhlídáte si svou tělesnou váhu a dostanete více energie a optimismu na celý den. Protože ve zdravém těle zdravý duch. 

Strana 1 ze 3