Blog

Trápí vás potíže s dýcháním? Řešením je kyslíkový koncentrátor

Trápí vás potíže s dýcháním? Řešením je kyslíkový koncentrátor

Potíže s dýcháním jsou jedním z hlavních projevů covid-19, virového onemocnění, jehož rychlé šíření vyústilo na jaře 2020 v celosvětovou pandemii. I přes přetrvávající problémy jsou stabilizovaní pacienti často propouštěni do domácí léčby, protože kapacita nemocnic není nevyčerpatelná. Právě tehdy je vhodné přemýšlet o kyslíkové terapii.

Jak funguje odložená platba?

Jak funguje odložená platba?

Nakupte hned, zaplaťte později. Díky odložené platbě můžete za zdravotnické pomůcky od Inviry zaplatit až do 30 dnů od vytvoření objednávky. Přečtěte si, jak celý princip placení funguje.

Zdravotní pomůcky, které pomáhají řešit proleženiny

Zdravotní pomůcky, které pomáhají řešit proleženiny

Proleženiny (tzv. dekubity) představují u dlouhodobě nemocných nebo ležících osob velmi nepříjemný a bolestivý problém. Pokud už vzniknou (a někdy je to záležitost pouhých několika hodin), špatně se hojí a musí se pečlivě ošetřovat. Nejlepší je proležinám aktivně předcházet a vybavit se kompenzačními pomůckami, které nám tento druh prevence pomohou zajistit.

Jak si správně vybrat mechanický invalidní vozík

Jak si správně vybrat mechanický invalidní vozík

Výběr invalidního vozíku pro seniory, nebo pro vaše blízké stižené náhlým úrazem nebo nemocí nebývá zrovna něčím úplně jednoduchým. Přitom pohyb a alespoň nějaká míra samostatnosti představuje pro pohybově omezené  lidi jednu z nejdůležitějších věcí. Připravili jsme pro vás proto přehledný manuál, který vám tento nesnadný úkol ulehčí.

Máte starost o své seniory, nebo osoby s handicapem?  Máme pro Vás 4 postřehy, jak to řešit!

Máte starost o své seniory, nebo osoby s handicapem? Máme pro Vás 4 postřehy, jak to řešit!

Na trhu se objevila novinka eHelper, která se této problematiky týká, podívejme se spolu na možnosti jak se méně bát o naše blízké.

Někteří z nás mají své rodiče, kteří dosahují seniorského věku, nebo handicapovaného rodinného příslušníka, přítele atd. 

Neumíte se vyhnout strachu a obavám o jejich bezpečí, pomoc a zachovat vnitřní klid pro situace co se s nimi děje, když tam chvíli nejste. 

Počet seniorů bude neustále přibývat a různé domovy důchodců nebo jiné pobytové sociální služby jsou častokrát velmi obsazeny. Navíc člověk, který se o sebe umí ještě postarat z větší části sám a nepotřebuje asistenci třetí osoby, popřípadě potřebuje jen částečnou pomoc, kterou ještě zvládnete ve svém okolí zařídit se nikam stěhovat nechce a z praxe společně víme, že jejich přání je „co nejdéle bydlet ve svém přirozeném prostředí“. 

Co dělat v takových to situacích, kdy vy bydlíte ve vedlejším městě nebo obci, popřípadě Vám to nedovoluje zaměstnání či jiné okolnosti například udělat si hezký relaxační den a opustit na nějakou dobu pečovanou osobu atd. a přitom Vám zůstává neustále myšlenka, zda jsou Vaši nejbližší v pořádku. Existuje zde několik variant řešení, které nyní před vámi stojí.

5 tipů, jak si usnadnit život při péči o ležícího seniora

5 tipů, jak si usnadnit život při péči o ležícího seniora

Od mala se o nás starali, vychovávali nás a obětovali nám velkou část života. Naši milovaní rodiče. Co dělat, když se karta obrací a tato povinnost nyní dopadá na nás? Jako první nás samozřejmě napadne pečovat o rodiče doma. Jenže již při prvotním plánování zjistíme, že to není zas tak jednoduché, jak jsme si představovali. Objeví se první problémy jako například financování zdravotních pomůcek, které si pro domácí péči musíme zajistit. Také vyvstává otázka jak zajistit takřka neustálou péči. Tak, abychom byli vždy na blízku a mohli pomoci. Tento bod bývá pro většinu lidí zlomový, rodina zjistí, že takovou péči neumí poskytnout a řeší situaci domovem pro seniory nebo jiným ústavním zařízením.

Strana 1 ze 1