Blog

Potřebujete pomoci s úklidem, péčí o domácnost či zajistit denní úkony u Vás nebo Vašich blízkých?

Potřebujete pomoci s úklidem, péčí o domácnost či zajistit denní úkony u Vás nebo Vašich blízkých?

Dopřejte si odpočinek a společný čas strávený spolu, se svými blízkými či přáteli a to ostatní nechte na nás. Ať už jsme mladí, v produktivním věku nebo už na něj pomalu sami nestačíme, čistý domov potřebujeme všichni. Razíme heslo „čistota je klíčem ke zdraví“ a úklid by měl sloužit k tomu, aby nám doma bylo dobře a mohli jsme tam načerpat síly. Z vlastní zkušenosti víme, co vše to obnáší a jak je namáhavé, udržet domácnost čistou a zvláště pro seniory nebo handicapované.

Máte starost o své seniory, nebo osoby s handicapem?  Máme pro Vás 4 postřehy, jak to řešit!

Máte starost o své seniory, nebo osoby s handicapem? Máme pro Vás 4 postřehy, jak to řešit!

Na trhu se objevila novinka eHelper, která se této problematiky týká, podívejme se spolu na možnosti jak se méně bát o naše blízké.

Někteří z nás mají své rodiče, kteří dosahují seniorského věku, nebo handicapovaného rodinného příslušníka, přítele atd. 

Neumíte se vyhnout strachu a obavám o jejich bezpečí, pomoc a zachovat vnitřní klid pro situace co se s nimi děje, když tam chvíli nejste. 

Počet seniorů bude neustále přibývat a různé domovy důchodců nebo jiné pobytové sociální služby jsou častokrát velmi obsazeny. Navíc člověk, který se o sebe umí ještě postarat z větší části sám a nepotřebuje asistenci třetí osoby, popřípadě potřebuje jen částečnou pomoc, kterou ještě zvládnete ve svém okolí zařídit se nikam stěhovat nechce a z praxe společně víme, že jejich přání je „co nejdéle bydlet ve svém přirozeném prostředí“. 

Co dělat v takových to situacích, kdy vy bydlíte ve vedlejším městě nebo obci, popřípadě Vám to nedovoluje zaměstnání či jiné okolnosti například udělat si hezký relaxační den a opustit na nějakou dobu pečovanou osobu atd. a přitom Vám zůstává neustále myšlenka, zda jsou Vaši nejbližší v pořádku. Existuje zde několik variant řešení, které nyní před vámi stojí.

Pečujete o seniora nebo ležícího pacienta? Máme pro Vás 5 tipů, jak si usnadnit život!

Pečujete o seniora nebo ležícího pacienta? Máme pro Vás 5 tipů, jak si usnadnit život!

Od mala se o nás starali, vychovávali nás a obětovali pro nás velkou část života. Naši milovaní rodiče. Co dělat, když se karta obrátila a tato povinnost je nyní na nás? Jako první nás samozřejmě napadne, pečovat o rodiče doma, jenže již při prvotním plánování zjistíme, že to není tak úplně jednoduché. Začneme se potýkat s problémy, jakými je například financování zdravotnických pomůcek, které si pro domácí péči musíme zajistit, nebo otázka neustálé péče, abychom byli vždy na blízku a mohli pomoci. Bohužel v tomto bodě většina lidí zjistí, že není schopna takovouto péči zajistit a situaci řeší domovem pro seniory.

Strana 1 ze 1