×
INFORMACE O PROVOZU POBOČEK
Vážení zákazníci, dne 28. 9. 2023 jsou pobočky v Ostravě a Praze uzavřeny. Pouze pobočka v Praze bude uzavřena i následující den 29. 9. 2023. Děkujeme za pochopení.

Blog

Jak správně nastavit výšku rukojetí čtyřkolového chodítka

Jak správně nastavit výšku rukojetí čtyřkolového chodítka

Čtyřkolová chodítka nebo také chodítka na kolečkách vám umožní chodit s jistotou a umožní vám sedět a odpočívat, když potřebujete a dále také k tomu, aby vás udržovaly aktivní. Mnoho lidí si neuvědomuje, jak je důležité zajistit, aby vaše chodítko bylo ve správné výšce pro vás. Nastavení výšky chodítka na kolečkách je důležité pro správné přizpůsobení, pohodlí a bezpečnost.

Pro zajištění nejlepší opory je třeba správně nastavit výšku rukojetí. Zde je několik kroků, jak určit správnou výšku pro vás.

Senioři a chůze

Senioři a chůze

Přínos pohybových aktivit v pokročilejším věku je nesporný. Pohyb vede k udržení fyzického i duševního zdraví, a to i z dlouhodobého hlediska. Jakým aktivitám se ale senior může bezpečně věnovat? Chůze je proto v tomto směru pohybem číslo jedna. Jak by měla chůze starších lidí vypadat, aby byla co nejpřínosnější a zároveň bezpečná?

Tlakoměry a měření tlaku

Tlakoměry a měření tlaku

Vysoký krevní tlak trápí v Česku více než 40 % osob starších 26 let. Pravidelným měřením a zaznamenáváním hodnot přitom můžeme poměrně snadno předcházet pozdějším komplikacím, které vysoký krevní tlak způsobuje. Jaké jsou možnosti měření, jak během samotného měření postupovat a jak číst naměřené hodnoty? Na to všechno se podíváme v následujícím článku.

Změny v dávkách a příspěvcích od ledna 2023

Změny v dávkách a příspěvcích od ledna 2023

Každoročně rostou nejen ceny energií, pohonných hmot nebo spotřebního zboží, ale i zdravotních a jiných speciálních pomůcek. Dobrou zprávou ovšem je, že se zároveň zvyšují i příspěvky na tyto pomůcky, a rozdíl v nákladech oproti loňskému roku by tak měl být minimální. Ke kterým změnám dojde od ledna 2023, které příspěvky porostou a o kolik? To vše jsme pro vás přehledně sepsali.

Tipy na vánoční dárky

Tipy na vánoční dárky

Mají vaši blízcí potíže s pohybem nebo jiná zdravotní omezení? Potěšte je na Vánoce pomůckami, které jim vnesou do života více komfortu, ale i pocit bezpečí a jistoty. Inspirujte se naším výběrem ze zdravotních pomůcek a zdravotnických potřeb, díky kterým budou obdarovaní samostatnější, a tak i celkově spokojenější. Nebo udělejte radost těm, kteří se věnují péči o druhé – díky drobným pomocníkům budou mít zdravotní stav svých blízkých mnohem lépe pod kontrolou a péče bude jednodušší.

Jak správně vybrat chodítko

Jak správně vybrat chodítko

Nevíte si rady s výběrem vhodného chodítka? Poradíme vám, na co se při jeho výběru zaměřit, jaké typy chodítek na trhu existují i pro koho je konkrétní typ vhodný.

Zdravotní matrace

Zdravotní matrace

Výběr správné matrace je důležitý pro všechny bez rozdílu věku i bez ohledu na čas, který na ní dotyčný stráví. Pro osoby, které jsou upoutané na lůžko jsou však nároky na vhodnou matraci přirozeně mnohem větší. Co je v takovém případě při výběru matrace nejdůležitější? Může matrace pacientům pomoci s rekonvalescencí? A z jakých možností můžeme vybírat? Na tyto a další otázky se zaměříme v našem článku.

Bolest kloubů – co ji má na svědomí?

Bolest kloubů – co ji má na svědomí?

Bolestivé klouby a kosti dokáží skutečně znepříjemnit život. Nejen, že umějí člověka připravit o oblíbené koníčky, ale mnohdy ho omezují i při běžných každodenních činnostech. A rozhodně se to netýká jen seniorů. Která kloubní onemocnění jsou nejčastější a jak je od sebe rozeznat? Jak jim účinně předcházet a jak jejich nepříjemné příznaky co nejvíce zmírnit? Na to vše se podíváme v aktuálním článku.

Jak pečovat o osoby upoutané na lůžko během horkého léta?

Jak pečovat o osoby upoutané na lůžko během horkého léta?

Teploty stoupají téměř ke čtyřicítce, sami úmorná horka jen stěží zvládáte, a o to víc se obáváte o zdraví svého blízkého, který je upoután na lůžko nebo má omezenou pohyblivost? Přinášíme vám několik tipů, které vám s péčí během horkých letních měsíců pomohou.

Jak zabavit seniory

Jak zabavit seniory

Mnohdy máme pocit, že bychom seniora částečně nebo úplně upoutaného na lůžko neměli obtěžovat, aby měl dostatek klidu na odpočinek. Opak je ale často pravdou. Jedině díky vhodnému a adekvátnímu rozptýlení jej doslova udržujeme při životě a zlepšujeme jeho fyzický i psychický stav. Najít tu správnou „zábavu“ může být ale někdy složitější. Jaké aktivity zařadit do denního programu, a jaké mohou seniorům a nemocným spíše přitížit? Na to se společně podíváme.

Strana 1 ze 3