Rady a tipy

Zdravotní pomůcky, které pomáhají řešit proleženiny

Zdravotní pomůcky, které pomáhají řešit proleženiny

Proleženiny (tzv. dekubity) představují u dlouhodobě nemocných nebo ležících osob velmi nepříjemný a bolestivý problém. Pokud už vzniknou (a někdy je to záležitost pouhých několika hodin), špatně se hojí a musí se pečlivě ošetřovat. Nejlepší je proležinám aktivně předcházet a vybavit se kompenzačními pomůckami, které nám tento druh prevence pomohou zajistit.

Jak si správně vybrat mechanický invalidní vozík

Jak si správně vybrat mechanický invalidní vozík

Výběr invalidního vozíku pro seniory, nebo pro vaše blízké stižené náhlým úrazem nebo nemocí nebývá zrovna něčím úplně jednoduchým. Přitom pohyb a alespoň nějaká míra samostatnosti představuje pro pohybově omezené  lidi jednu z nejdůležitějších věcí. Připravili jsme pro vás proto přehledný manuál, který vám tento nesnadný úkol ulehčí.

5 tipů, jak si usnadnit život při péči o ležícího seniora

5 tipů, jak si usnadnit život při péči o ležícího seniora

Od mala se o nás starali, vychovávali nás a obětovali nám velkou část života. Naši milovaní rodiče. Co dělat, když se karta obrací a tato povinnost nyní dopadá na nás? Jako první nás samozřejmě napadne pečovat o rodiče doma. Jenže již při prvotním plánování zjistíme, že to není zas tak jednoduché, jak jsme si představovali. Objeví se první problémy jako například financování zdravotních pomůcek, které si pro domácí péči musíme zajistit. Také vyvstává otázka jak zajistit takřka neustálou péči. Tak, abychom byli vždy na blízku a mohli pomoci. Tento bod bývá pro většinu lidí zlomový, rodina zjistí, že takovou péči neumí poskytnout a řeší situaci domovem pro seniory nebo jiným ústavním zařízením.

Strana 1 ze 1