Antidekubitní sedák ADL nafukovací č. 125

1 390 Kč
1 241,07 Kč bez DPH

Sedák má samostatné komory díky kterým se přizpůsobí vašim potřebám. Pokud se vám nesedí dobře, jednoduše upustíte trochu vzduchu přes ventilek.

ks
Dostupnost:
Skladem

Jedná se o vzduchem napuštěný sedací polštář pro prevenci a podporu terapie dekubitů až do stupně III, v jednokomorovém systému. Mezi další indikace patří: Například paraplegie, roztroušená skleróza, hemiplegie, amputace, plastika otočné chlopně, transplantace kůže, popáleniny, ale i pacienti s kraniocerebrálním traumatem. Využít lze také oblast měkkého vzduchu. Každá komora je ventilována samostatně. To znamená, že polohu vsedě lze optimálně upravit pro každého pacienta. Sed soft air® je vhodný pro tělesnou hmotnost od 30 do 160 kg.

soft air®sit se skládá z až 72* jednotlivých neoprenových buněk. Ty jsou odvětrávány ručním měchovým čerpadlem. To znamená, že polštář lze individuálně přizpůsobit tělesné hmotnosti. To lze provést kdekoli a kdykoli. Rovnoměrné rozložení hmotnosti mezi články minimalizuje tlakové špičky. Tím je dosaženo účinné prevence vzniku dekubitů. Mezery mezi buňkami zajišťují cirkulaci vzduchu, což zlepšuje termoregulaci. Případná vlhkost, která vzniká (např. pocením), může být lépe odváděna. Sedák je dodáván s nylonovým potahem se zipem a protiskluzovou spodní stranou. Tento potah je pratelný na 30°C. Polštář lze otřít a dezinfikovat. Součástí je ruční měchová pumpa. Vyhněte se přílišnému nafukování polštáře. 

Použití:

  • posaďte pacienta na polštář a nafoukněte polštář na maximum. Ujistěte se, že obě nohy mají co největší kontakt s polštářem.soft air®sit 
  • dále vypusťte vzduch pomalu z polštářů pomocí ventilu na straně pumpy, aby se pacient ponořil do polštáře. Zkontrolujte, zda cca 1 Mezi sedacím hrbolem a závěsným bezpečnostním pásem invalidního vozíku zůstává vzdálenost 5 cm. Chcete-li to provést, musíte vklouznout rukou ze zadní části invalidního vozíku mezi visící bezpečnostní pás a spodní stranu polštáře. 1,5 cm je přibližně šířka prstu

Čištění a opětovné použití

  • Doporučujeme používat měkký hadr a omyjte běžně dostupnými čisticími prostředky. Používejte pouze jemné dezinfekční prostředky bez aldehydů. Články v prostorech mezi buňkami čistěte vlhkým hadříkem. Po čištění polštářek důkladně osušte. Potah lze prát v pračce na 30°C. Pokyny pro čištění:- Nepoužívejte ostré Čisticí prostředek - Sedák neperte v pračce - Nedoporučujeme metody čištění párou nebo teplem - Potah není vhodný pro sušení v bubnové sušičce, nežehlit. Pro opětovné použití doporučujeme čištění podle výše popsaného postupu. V případě znečištění doporučujeme také setřít dezinfekci komerčně dostupnými dezinfekčními prostředky jako BacillocidRasant, Bacillol AF, Bacillocid Spezial aj. od Bode. Předem si u výrobce zjistěte, zda je přípravek vhodný pro PU materiál sedáku Vyhněte se kontaktu s mazivy (na bázi oleje nebo kovu) a s mědí nebo sloučeninami mědi. Nevystavujte polštář přímému slunečnímu záření. Denně kontrolujte, zda je polštář správně naplněn.

Jedná se o používaný produkt bez záruky, avšak funkční.

Produkt je možné vyzvednout v Ostravě, nebo zaslat kurýrní službou PPL.


rozměry 40 x 40 x 7 cm / váha 0,9 kg / nosnost 130 kg

Ke stažení 1

handbuch_soft_air_sit_2022.pdf 456.47 KB