Mobilní koncentrátor kyslíku s akumulátorem - Invacare Platinum Mobile

59 900 Kč
53 482,14 Kč bez DPH
Nový produkt

Bez použití destilované vody. Hodíte si ho na záda a můžete vyrazit.  Je tichý, lehký a vhodný i do letadla. Takový je přenosný koncentrátor kyslíku.

ks
Dostupnost:
Na dotaz
Kód zboží:
2006
Záruka:
24 měsíců
Oxygenerátory - Ukazatel
Oxygenerátory - Nízká hlučnost

Koncentrátor byl zkonstruován tak, aby vyhovoval aktivním lidem s chronickými obtížemi, s respirační nedostatečností. Aby pomáhal minimalizovat rizikové faktory spojené s intersticiálními onemocněními včetně předchozích nebo souběžných plicních onemocnění. A hlavně aby osvobodil a zkvalitnil každodenní život. Robustní konstrukce koncentrátoru, snadné používání a jednoduchá údržba z něj dělá partnera na vaše cesty. Pro odborníky je to možnost, jak s jistotou poskytovat přístroj, který byl důkladně testován.

Snadno použitelný mobilní kyslíkový koncentrátor Platinum má 5 stupňů nastavení a celkově robustní konstrukci včetně zesíleného nárazníku v přenosné tašce, kompresoru s pěnovým pouzdrem a splňuje normu IP22 pro odolnost proti vodě.


Nebojte se vyrazit ven

Koncentrátor je připraven na cesty - je chráněn proti nárazu, dešti a vlhkosti. Pokud vás znenadání překvapí počasí, nemusíte se o koncentrátor bát.

Počasí vás už neodradí. Koncentrátor je odolný proti dešti 3 ml/min do 10 minut a jeho konstrukční vlastnosti - otvory směřující dolů, větrací otvory a uzavřené spínače, teplotně odolná jednotka společně s ochrannou taškou na přenášení poskytují první pomoc, pokud vás počasí překvapí náhlou změnou.


Jednoduché používání

Vytvořit jednoduché a snadno ovladatelné rozhraní, které by omezilo úzkost pacientů při používání přístroje byl jeden z hlavních motivů při navrhování koncentrátoru. Stres a obavy mohou ovlivnit zdravotní stav pacientů s CHOPN, takže aby se tomu předešlo vzniklo jednoduché ovládání a intuitivní prostředí, které poskytuje minimální rozptylování.

Koncentrátor je vybaven velkými, snadno srozumitelnými piktogramy, tlakovými spínači, které lze snadno zmáčknout a jasně osvětleným displejem, takže ovládání je hračka. Displej lze samozřejmě i zhasnout. Koncentrátor kyslíku má schválení FAA, a je tedy způsobilý k cestování letadlem. V menu je navíc na výběr z různých jazyků, například němčiny, angličtiny, polštiny a dalších.


Pouzdro na přenášení má zesílené okraje a pěnové polstrování a lze jej použít jako batoh, tašku na rukojeť nebo tašku přes rameno, takže jej lze elegantně začlenit do každodenního života. Součástí jsou přestavitelné popruhy pro nošení ve stylu messengeru, kabelky nebo batohu. 


Použití

Kyslík je koncentrátorem dodáván formou pulzů - několikrát za minutu vydá dávku kyslíku do nosní kanyly. To je největší rozdíl mezi mobilním a stacionárním koncentrátorem

Technologie Sensi-Pulse byla navržena tak, aby napodobovala objem dodávaný kontinuálním průtokem, který poskytuje pouze klinicky prospěšný kyslík na začátku vdechu a umožňuje tak maximální výměnu plynů. Také monitorování kyslíkových senzorů kontroluje množství kyslíku a čistotu kyslíku. Vizuální a zvukové ukazatele upozorní při 87 % čistoty kyslíku. Citlivost spouštěče umožňuje pacientům dýchat pohodlně přes nosní kanylu (0,13 cm H2o při nastavení 2 na 20 BPM - nádechy za minutu):

NASTAVENÍ P 1 P 2 P 3 P 4 P 5
Průměrný průtok kyslíku při 20 BPM (počet nádechů za minutu) "pomalé dýchání" 11 ml 22 ml 33 ml 44 ml 50 ml
Průměrný průtok kyslíku při 30 BPM "rychlé dýchání" 7,3 ml 14,7 ml 22 ml 29,3 ml 33,3 ml
Množství za minutu (ml) 220 440 660 880 1000
Doba provozu baterie (h min) s jednou baterií 5 h 05 min 3 h 30 min 2 h 20 min 1 h 45 min 1 h 45 minÚroveň zvuku: Hladina zvuku <40 dBA při nastavení 2

Stupně nastavení podávání kyslíku: 1-5

Čistota kyslíku: 87% - 95,6%

Baterie: 1,5 l: Doba nabíjení: 2 hod. 20 min. na jednu baterii - doba nabíjení se prodlužuje, pokud je přístroj během nabíjení v provozu. Doba chodu 1 minuta: Až 5 hodin - jedna baterie; až 10 hodin - dvě baterie (nastavení 1). Na displeji naleznete indikátor stavu nabytí baterie.

V případě, že je baterie nabitá, může být použita pouze jedna baterie: FAA Compliant

Záruka 2 roky na kompresor, 1 rok na síto, 1 rok baterie

Maximální délka kyslíkové masky, nebo kyslíkových brýlí by měla být 7,6 m. Ideálně však od 1200 mm do 2100 mm pro nejlepší účinnost.

Spotřeba energie: 24 W při nastavení 2

Síťová nabíječka 110-240 VAC 50-60 Hz 

Nabíječka stejnosměrného proudu 11-16 VDC 

Vyhovuje požadavkům FAA (cestování letadlem).

Servis - koncentrátor byl navržen s ohledem na servisní možnosti. Jeho modulární konstrukce umožňuje snadný servis díky menšímu počtu celkových dílů a dílčích komponentů. Konstrukce umožňuje snadný přístup pro servisního technika za účelem údržby, což šetří plánované náklady i čas.


Obsahuje:

  • Platinum Mobile Oxygen Concentrator
  • konvertibilní přenosné pouzdro
  • AC a DC adaptér
  • jednu baterii
  • kyslíkové brýle - nosní kanyla
  • adaptér do auta na stejnosměrný proud 12V
  • uživatelská příručka (v originále)


Jak na koncentrátor

Koncentrátor před prvním použitím nabijte. Baterie jsou v režimu spánku a aktivace s nabitím může trvat 1 - 2 dny. Po připojení koncentrátoru do nabíječky se spustí chlazení baterie (větráček) - koncentrátor začne potichu hučet, což je v pořádku.

Při spuštění koncentrátoru a napojení nosní kanyly se na displeji objeví Warming up - to znamená, že se koncentrátor zahřívá. Proces trvá zhruba 15 minut, je možné ho hned používat, ale kyslík nedosahuje takové čistoty, jak má stanoven. Až po zahřátí čistota odpovídá tabulkám (viz manuál 4.6). 

Po zahřátí koncentrátor zjišťuje dech. Pokud není kanyla v nose a stroj dech nezjistí, spustí se alarm (viz 4.7 v manuálu).

Baterii udržujte stále nabitou (viz 4.10 Životnost baterie a její správa v manuálu).

Používání koncentrátoru je jednoduché, pokud potřebujete změnit cokoliv v nastavení, tak to lze pouze když je koncentrátor vypnutý a připojený k nabíječce (např. změna jazyka, data, času apod. formát data se odvíjí od nastaveného jazyka).

Největší péči potřebuje sítko filtru - jednou týdně je nutné jej očistit a vysát např. vysavačem a kontrolovat stav přenosné tašky.


Počet stupňů: 1-5 / Čistota kyslíku: 87% - 95,6% / 23,9 cm výška x 18,8 cm šířka x 9,4 cm hloubka / Hmotnost 2,22 kg s jednou baterií a bez přenosné tašky / 0,34 kg přenosná taška / 0,45 kg náhradní druhá baterie


Výhody:

Možnost zapůjčení na dobu již od jednoho měsíce

Ovládání je velice jednoduché

Odolný vůči výkyvům počasí 5°C do 40°C 

Nízká váha, koncentrátor s baterií má bez přenosné tašky pouze 2,22 kg

Pohodlná přenosná taška se může stát stylovým messenger bagem nebo sportovním batohem na záda

Možnost cestovat s koncentrátorem i v letadle

Koncentrátor je v chodu i během nabíjení výměna baterií možná i za chodu

Čistota kyslíku 87% - 95.6% 


Stacionární (domácí) koncentrátor a mobilní koncentrátor

Pokud jste zvyklí na koncentrátory kyslíku, které se zapojují do elektrické sítě, pak vás mobilní koncentrátor může trochu překvapit.

Největší rozdíl je ve formě podávání kyslíku pacientovi.

Domácí koncentrátor vám dodává kyslík po zapnutí zcela nepřetržitě a nastavuje se v litrech za minutu.

Mobilní koncentrátor dodává kyslík formou pulzů.

Pokud si nejste jisti stupněm nastavení mobilního koncentrátoru a znáte od svého lékaře pouze průtok kyslíku za minutu (používá se u zmíněných domácích / stacionárních koncentrátorů) může vám pomoci následující tabulka.

Přepočet litrů a pulzů:

Například když si nastavíte na mobilním koncentrátoru stupeň 5, odpovídá to hodnotě 3 litrům průtoku za minutu u stacionárního koncentrátoru.

Průtok kyslíku na nádech Invacare Platinum Mobile Přepočteno na mililitry za minutu Invacare Platinum Mobile Přepočteno na litry za minutu Invacare Platinum Mobile
Stupeň 1: 220 660 ml / min 0,66 l / min
Stupeň 2: 440 1320 ml / min 1,32 l / min
Stupeň 3: 660 1980 ml / min 1,98 l / min
Stupeň 4: 880 2640 ml / min 2,64 l / min
Stupeň 5: 1000 3000 ml / min 3 l / min